Sağlık haberleri kategorimizde sizlere özellikle dalında uzman doktorlar tarafından yazılmış açıklayıcı bilgilendirici makaleleri paylaşıyoruz.

Sağlık

Grip Bebeklerde Ve Yaşlılarda Ölüme Neden Olabilir

Kış aylarının yaklaşmasıyla grip virüsüne yakalanma riskimiz artıyor.

Haberi Oku
Sağlık

Komedi dizileri şiddeti normalleştiriliyor

En çok cinsel şiddet içerikleri rahatsız ediyor…   Bir gece önce izlenen futbol maçı ya da televizyon dizisindeki dram, günlük konuşmaların konusunu oluşturarak hayata nüfuz ediyor.

Haberi Oku
Sağlık

Sanofi Türkiye, Teknopark İstanbul ve Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık ve İlaç Teknoloji Merkezi ile iş birliği yaptı

PharmUP Hub yeni iş birlikleriyle büyümeye devam ediyor:   Sanofi Türkiye, 2019 yılından bu yana hızlandırma programı PharmUp ile sağlık sektörüne yönelik çözümler geliştiren girişimcileri destekliyor.

Haberi Oku
Sağlık

Pera Film’den Dünya AIDS Günü Programı: “Buradayım!”

Pera Film’in Dünya AIDS Günü’nde farkındalık yaratmak için başlattığı Buradayım! programı altıncı kez izleyiciyle buluşuyor.

Haberi Oku
Sağlık

Evlilikte yerine getirilmeyen sorumluluklar aileyi tehdit ediyor

Evlilikte sorumlulukların yerine getirilmesi neden önemlidir   Evlilikte çiftlerin sorumluluklarını yerine getirmesinin önemine işaret eden Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, evliliğin bir hayatı paylaşmak olduğunu belirtiyor.

Haberi Oku
Sağlık

Prostat Tedavisinde Robotik Cerrahi ve Lazer Teknolojisi Öne Çıkıyor

Toplumda yaygın olarak görülen iyi huylu prostat hastalığı, idrar yapma ile ilgili çeşitli şikayetlerle kendini gösterebiliyor.

Haberi Oku
Sağlık

‘Beyin Pili’ Tedavisi Hakkında En Çok Merak Edilen 8 Soru

Beynin hareket ilgili özelleşmiş merkezlerindeki bazı hücrelerde  oluşan hasarlar veya bu kontrolün gerçekleşmesinde görev alan nörotransmitter adlı iletiyi sağlayan maddelerin yetersiz üretimi sonucunda kişiler hareket kabiliyeti ile kontrolünü yitirebiliyor.

Haberi Oku
Sağlık

Kalp Hastalıklarının 10 Önemli Belirtisine Dikkat

Kış ayları yaklaşırken havaların soğuması ile birlikte, başta 60 yaş üzeri bireyler ve kalp rahatsızlıkları olan kişilerde tansiyon değişiklikleri, kalp atış hızında yükseklik ve damarlarda büzüşmeler görülebiliyor.

Haberi Oku
Sağlık

HIV Farkındalığını Artırmak İçin Tek Ses Oldular

Türkiye’de HIV’le ilgili farkındalık yaratmak için hekimler, dernekler, sivil toplum kuruluşları, gazeteciler ve ünlüler, Tek Ses projesinde buluştu.

Haberi Oku
Sağlık

Ege’de “Bağımlılıkla ilişkili Ruhsal Hastalıklar” konuşuldu

Ege Üniversitesi (EÜ) Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü (BATI) tarafından çevrimiçi olarak "Bağımlılıkla İlişkili Ruhsal Hastalıklar" konulu söyleşi düzenlendi.

Haberi Oku