Teknoloji haberleri kategorimiz aracılığıyla sizlere tüm dünya üzerindeki teknoloji haberlerini iletiyor olacağız.

Teknoloji

Kim Bu Ben

Engin Hepileri’nin yönetmenliğini, Kenan Doğulu’nun müziklerini yaptığı “Kim Bu Ben” oyunu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Fişekhane’de sahneleniyor! Başrollerinde Beyza Şekerci, Onur Ünsal ve Neslihan Arslan’ın yer aldığı, Rose Leilani’nin yazdığı ilk ve tek oyun olan “Kim Bu Ben”, 16 Mart’ta gerçekleşen ve performansları, yönetmenliği ve müzikleriyle büyük beğeni toplayan prömiyerinin ardından 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Fişekhane’de sahneleniyor!  Bu sezon gelirinin tamamı depremzedelere bağışlanıyor!  Engin Hepileri’nin yönetmenliğini ve dekor tasarımını üstlendiği oyunun müzikleri ise Kenan Doğulu imzası taşıyor! Oyunun bu sezon gelirinin tamamı da depremzedelere bağışlanacak.

Haberi Oku
Teknoloji

Ukraynalı Rock Grubu Okean Elzy, “Help for Ukraine” Turnesiyle İstanbul'da

Ünlü Ukraynalı rock grubu Okean Elzy, “Help for Ukraine” turnesi kapsamında 11 Haziran 2023’te İstanbul’da Maximum UNIQ Açıkhava’da sahne alacak.

Haberi Oku
Teknoloji

Atatürk Kültür Merkezinde Bu Hafta (27 Mart-2 Nisan)

ANADOLU ATEŞİ // 27 MART // AKM TİYATRO SALONU // 20.

Haberi Oku
Teknoloji

Buğday Tanesi filmine yoğun ilgi

Gerçek bir hayat hikayesini konu alan Buğday Tanesi filmi Kongre Merkezi’nde down sendromlulara farkındalık oluşturmak için izlendi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü sebebiyle İstanbul Milletvekili Serkan Bayramın 1 yaşındayken bir buğday tarlasında çıkan yangın nedeniyle ellerini kaybetmesiyle hayatında yaşadığı zorlukların beyaz perdede anlatıldığı ‘Buğday Filmi’ gösterimi yapıldı.

Haberi Oku
Teknoloji

Doç. Dr. Tutu, “Veysel, Türk kültür ve sanat hayatının zirvelerinden birisidir"

Anadolu irfan kültürünün ve âşıklık geleneğinin en önemli temsilcilerinden olan Halk Ozanı Âşık Veysel’in vefatının 50’nci yıl dönümü, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri programına alındı.

Haberi Oku
Teknoloji

23.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali'nde Heyecan Başladı

Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, bu yıl 11-16 Haziran 2023 tarihleri arasında Frankfurt’ta 23.

Haberi Oku
Teknoloji

“Çanakkale Zaferi” Temalı Çok Boyutlu Geri Dönüşüm Sergisi

İzmir’in Foça ilçesinde Gerenköy Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale Zaferi temasını esas alınarak çok boyutlu geri dönüşüm sergisi düzenledi.

Haberi Oku
Teknoloji

12. Alaçatı Ot Festivali 27-30 Nisan'da Yapılacak

Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali 27-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Haberi Oku
Teknoloji

'Aşk Olsun' tiyatro severlerle buluşuyor

‘Aşk Olsun’ isimli tiyatro gösterisi, 24 Mart Cuma günü saat 20.

Haberi Oku