Lineer armatürlerle villa ve daire nasıl aydınlatılır?

Lineer Armatur
Lineer Armatur
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lineer armatür, profesyonel aydınlatma için en iyi aydınlatmalardan  biridir ve mekanda güncel ve modern olma hissi uyandırır. Özelleştirme kabiliyeti sayesinde LED lineer armatür, aydınlatmanızı ve ışığınızın şeklini villanın dekorasyonuna göre tasarlamanıza olanak tanır. Villa veya konut alanının aydınlatması temel değilse, özel ve güzel bir villa inşa etmek için tüm çabalarınız boşa gitmiş  olacaktır çünkü ışık, alanınızın görünümündeki ana unsurdur. Ayrıca mekanda bulunan insanların konforu da büyük ölçüde aydınlatma şekline bağlıdır. Tüm bu noktaları göz önünde bulundurarak lineer lambaya geçiyoruz. Kullanıldığında tüm aydınlatma ilkelerinin kolayca gözlemlendiği bir lineer armatür.

Lineer Armatür nedir?

Eski florasan veya ay ışığı lambalarından LED şeritlere ve modüler LED lineer armatürlere kadar hepsi lineer armatür kategorisine girer. Bu ışıklarda, ışık kaynağı bir çizgi halinde uzatılır. En iyi ve en güncel lineer armatürlerden biri, ışık kaynağının birbirine bağlı parçalar halinde yerleştirildiği, onarım ve bakım sürecini kolaylaştıran modüler LED lineer armatürdür. Ayrıca, bu tip lineer armatürlerin ışık kaynağı, eski tip lineer armatürlere göre çok daha yüksek ışık kalitesine sahiptir.

Lineer armatürlerle bir villa veya dairenin temel aydınlatması

Yaşam alanında parlaklık, renk kalitesi, etkinlik ve kontrast açısından evin her yerinin en iyi ışığa sahip olması için temel aydınlatma için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • İlk nokta, konut alanı için izin verilen aydınlatma limitine uymaktır. Genel olarak ev ve villa ortamında minimum aydınlatma miktarı 400 lux civarındadır. Aydınlık bir alana ihtiyacınız varsa veya bir alanı özel kılıyorsanız bu miktar daha fazla düşünülebilir. Bu miktardan daha az ışık görüşünüzü bozar ve mekana kasvetli bir his verir. Lineer armatürün avantajlarından biri de kurulum modlarının çeşitliliğinin yanı sıra farklı ortamlarda yaygınlaştırılabilmesidir, bu sayede mutfaktan oturma odasına ve ebeveyn yatak odasına kadar farklı alanları lineer armatürle aydınlatabilirsiniz.
  • Yaşanılan mekanın aydınlatılmasında bir diğer önemli nokta ise ışık kaynağının mekanda bulunan kişilerin gözlerinde kamaşma ve hasar oluşturmayacak şekilde yerleştirilmesidir. Bu nedenle lineer armatürlerin ışığı, hem yeterince ışık yayan hem de göz kamaşmasını önleyen sütlü polikarbonat kapağın arkasından dolaylı (dağınık) parladığı için idealdir.
  • Lambanın renk kalitesi, dekorasyonda kullanılan renklerin daha doğal görünmesini sağlar. Bu nedenle, lineer bir lamba ile aydınlatma tasarlarken, en fazla renk ifadesine sahip bir lineer armatür kullandığınızdan emin olun. Örneğin bu konuda renksel geriverim indeksi 95’in (CRI>95) üzerinde olan Ecowat lineer armatür size en doğal ve şeffaf ışığı sağlayacaktır.

Çeşitli lineer armatürler villa ve ev aydınlatması için yaratıcı fikirler

Sarkıt Lineer  Armatür

Sarkıt lineer armatür dekoratif bir görünüme sahiptir ancak dekoratif kullanımının yanı sıra ışık kaynağının yere daha yakın olması nedeniyle mutfak tezgahları,  odalar vb. Mekânın geniş olması şartıyla kabul salonunda eski avizeler yerine daire, kare, dikdörtgen gibi geometrik şekillerde sarkıt lineer armatür kullanabilirsiniz.

Sıva üstü lineer armatür

Çalışma kısıtlamaları nedeniyle tavana veya duvara monte edilemeyen aydınlatma alanları için sıva üstü lineer armatür en iyi seçenektir. Mekanın alüminyum gövdesi ile birlikte lineer armatür, mevcut insanların gözlerini villanın veya evin bir tarafından diğer tarafına yönlendirebilir. Ayrıca lineer armatürün gövde rengini tavan veya duvar rengiyle koordine ederek koridorlarda ve genişlikten uzun mekanlarda ahenk yaratabilirsiniz.

Kenarsız Lineer armatür

Kenarsız lineer armatür, minimal ve özel dekorasyonlar için en iyi ışıktır. Kenarsız yerleşik lineer armatür, bu türlerin en iyilerinden biridir. Bu lineer armatürde ışığın kenarları Kenaf yapısının arkasına yerleştirilmekte ve Kenaf yapısı tamamlanmadan monte edilmektedir. Bu nedenle, mimari zarafetle ilgileniyorsanız, bu lineer armatürü oturma odasında veya yatak odasında kullandığınızdan emin olun.

Villanızı veya dairenizi aydınlatmak için çevrimiçi tavsiyeye ihtiyacınız varsa veya lineer armatürler satın alıyorsanız, Ecowat uzmanlarıyla iletişime geçin. Ecowat’ın teknik mühendisleri, düşündüğünüz mekanı inceleyerek lineer armatürüm en iyi yerleşimini değerlendirecek ve aydınlatma tasarımından nihai aydınlatmaya kadar sıfırdan yüze kadar projede yanınızda olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir