Prostat İçin Bitkisel Tedavi Var Mı?

prostat icin bitkisel tedavi var mi
prostat icin bitkisel tedavi var mi

Erkeklerin vücudunda bulunmakta olan prostat, temelde salgı bezi olarak işlev görmektedir. Prostatın görevi de erkekte meninin oluşması esnasında gerekli olan sıvının bir kısmının salgılanmasıdır. Her ne kadar erkekler için oldukça faydalı salgı bezi olarak bilinse de eğer ki büyümesi kontrol altına alınmazsa, farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması adına prostat tedavisi bitkisel alternatifler konusunda en iyi araştırma sonuçlarını elde etmek isteyenler, Probiyotix üzerinden konu ile alakalı gerekli bilgileri eksiksiz olarak alabilecektir.

 Mesanenin yakınında yer almakta olan prostat, ceviz büyüklüğüne sahiptir. Doktor tarafından yapılacak olan prostat muayenesi, iltihaplı ya da büyümekte olan prostatın teşhis edilmesi konusunda son derece etkili sonuçları ortaya çıkartır. Aynı zamanda günümüzde Amerikalı erkeklerin en fazla karşı karşıya kalmakta olduğu prostat kanserinin teşhis edilmesine de yardımcı olmaktadır. Genel olarak prostat tedavisi bitkisel ilaç alternatifleri arasından doğru seçimin yapılabilmesi adına muayenenin düzenli olarak yapılması son derece önemlidir.  Yapılacak olan muayene esnasında DRE yani dijital rektal muayene yanı sıra prostat spesifik antijen seviyelerinin belirlenmesi için PSA testi yapılır. Eğer ki yapılacak olan muayene sırasında prostat muayenesi sırasında eğer ki büyüme belirtileri bulunuyorsa doktor ekstradan prostat muayenesi isteyebilecektir. Kimi doktorlar ise bu muayeneyi rutin olarak prostat muayenesi sırasında yapmaktadır.

Prostat İltihabı ve Büyüme Sorunu İçin Bitkisel Tedaviler

Erkeklerin prostat tedavisi bitkisel alternatifleri değerlendirmeleri sırasında da görebilecekleri üzere artık bu konuda doktorların da önermeye başladıkları ve klinik kılavuzlara da girmiş olan çeşitli tedaviler bulunmaktadır. Bunların yapılacak prostat muayenesi sonrasında doktor kontrolünde tercih edilmesi ise son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. İlk olarak bitkisel prostat tedavisi denildiği zaman ilk olarak erkeklerin karşısına çıkan ise Saw Palmetto bitkisi çıkıyor. Prostat tedavisi bitkisel ilaç kategorisinde ilk sırada yer alan bu bitki, büyümüş olan prostat da dahil olmak üzere idrar sorunlarının başarılı şekilde tedavi edilmesi adına kullanılmaktadır. Büyümüş olan prostatın tedavi edilmesi adına günlük olarak 100 ila 960 mg dozaj aralığında kullanılabilmektedir. Tabi ki bu tedavinin resmi olarak kabul edilebilmesi adına bitki ile alakalı daha fazla araştırmanın yapılması gerekmektedir.

Afrika çekül ağacının kabuğundan yapılmakta olan takviyeden üretilen Pygeum ekstratı, çok uzun zamandır büyümekte olan prostatın tedavi edilmesi adına tercih edilmektedir. Anti-inflamatuar olarak çalışan bu takviye, mesane üzerinde de olumlu etkilere sahip olmaktadır. Bitki ile alakalı yapılmış olan küçük bir araştırma ile de görüldüğü üzere prostat tedavisi bitkisel ilaç alternatifleri arasında yer alan bu takviye, diğer bitkiler ile doğru şekilde birleştirilmesi durumunda prostat büyümesinden şikayetçi olan kişilerin sıklıkla idrara çıkma sorunların azaltılmasına yardımcı olduğu bulunmuştur. Tabi ki bitkinin etkinliğinin belirlenmesi adına daha fazla klinik araştırmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Kapsül şeklinde de hazırlanmakta olan kabak çekirdeği yağı, prostat tedavisi bitkisel ürünler arasında kendine yer buluyor. Kabak çekirdeği yağı ile alakalı yapılmış olan bir çalışma sonucunda genişlemiş prostat ile alakalı etkili alternatif tedaviler arasında yer aldığı bulunmuştur.

Uzun yıllar boyunca Avrupa’da tıbbi geçmişe sahip olan ısırgan otu, prostat tedavisi bitkisel ilaç alternatifleri arasında da kendine yer bulmuştur. Etkinliğini destekleyecek sağlam bir klinik araştırma olmasa da ısırgan otu ile alakalı araştırmalara devam edilmektedir.

Her geçen gün prostat tedavisi bitkisel ürün alternatifini geliştirmeye yönelik yapılan çalışmaları detaylıca incelemek isteyenler, https://www.probiyotix.com/prostat-buyumesi-bitkisel-tedavi/ üzerinden konu hakkında ayrıntılı tüm güncel bilgilere ulaşabilir.

Prostat İçin Bitkisel Tedavi Var Mı?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Gecesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!