Paramedik öğrencileri eğlenerek mesleklerini uyguladılar

paramedik ogrencileri eglenerek mesleklerini uyguladilar
paramedik ogrencileri eglenerek mesleklerini uyguladilar

Ege Üniversitesi (EÜ) Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Paramedik Oyunları” etkinliği düzenlendi. Yüksekokul bahçesinde düzenlenen etkinliğe Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ali Ekşi ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Süreyya Gümüşsoy’un yanı sıra akademisyenler ve paramedik öğrencileri katıldı.

 

 Öğrencilerin eğitim aldıkları iki yıl boyunca hayat kurtarmanın inceliklerini öğrendiklerini söyleyen Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ekşi, “Öğrencilerimiz, etkinliğimizde iki yıl boyunca öğrendikleri bilgi ve becerilerini sergileme fırsatı bulacaklar. Etkinlikte öğrenciler birbirlerinin uygulamalarını görürken biz de onların uygulamalarına tanık olacağız.  Mezun olduktan sonra ülkemizin dört bir yanına dağılarak hayat kurtarmanın tüm aşamalarında görev alacak öğrencilerimizin mesleki olarak hangi aşamada olduklarını gözlemleme fırsatı da yakalamış olacağız” diye konuştu.

 

Öğretirken eğlendiren etkinlik

Etkinlikle ilgili bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Süreyya Gümüşsoy, “Bizim bölümümüz, uygulamalı eğitimle öğrenci yetiştiriyor. Bölümümüzün geneli uygulamaya ve pratiğe dayalı. Bugünkü etkinlikte öğrencilerimiz, öğrendikleri uygulamaları burada pratiğe dönüştürüp kendilerini gösterme fırsatı bulacaklar.  Onlara bir senaryo vereceğiz. Senaryo gereği hastanın bilgilerini verip müdahale etmelerini bekleyeceğiz. Nasıl ambulanstaki ekip müdahale ediyorsa, aynı şekilde onların da belli bir süre içerisinde müdahale etmelerini isteyeceğiz. Etkinliğimiz, öğrenciler için öğretici olmasının yanı sıra eğlenceli de olmuş olacak” dedi.

 

         ”Hayat kurtarıyoruz”

Paramadedik Oyunları etkinliğinde görev alan son sınıf öğrencilerinden Rozerin Kanak ise “Bu oyunu planladıkları için hocalarımıza teşekkür ediyorum. Mesleğimi seviyorum. Paramedik mesleği çok özel. Herkesin yapamayacağı bir meslek, hayat kurtarıyoruz. Bu, çok güzel bir şey’’ dedi.

Üç farklı etabı olan etkinlikte öğrenciler, hocaların gözetiminde cansız mankenlere ilk müdahalelerde bulundular. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paramedik öğrencileri eğlenerek mesleklerini uyguladılar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Gecesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!