Köpeğime Nasıl İsim Koymalıyım?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hayvan sahiplerinin sorumlulukları arasında en eğlenceli olan ama aynı zamanda en zor ve en çok zaman alıcı olanlardan birisi hakkında köpeğime nasıl isim koymalıyım diye düşünüyorsanız işiniz gerçekten çok zor demektir. Bu zorluğun ortasında Petarkadaş sizin için güzel bir vaha olacak ve sorunlarınızı çözmenizde yardımcı olacaktır.

Köpeğime Nasıl İsim Koymalıyım?

Petarkadaş kullanıcılarının dostlarına verdikleri isimlerle, en çok eklenen köpek isimleriyle hazırladığı güzel ve uzun köpek isimleri listesi sayesinde köpeğime nasıl isim koymalıyım sorusunu dert edinen köpek sahiplerine yardımcı olmayı hedefliyor. Köpeklere isim koymadan önce bu soruyu kendi kendinize sormak yerine bizlerden yardım almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Sadece bizlerden değil değerli Petarkadaş kullanıcılarından görüş almak da işinizi hızlandırabilir.

Köpeklere isim koymak düşünüldüğünden çok daha zorlu bir süreçtir. Doğru ismin bulunamaması hem köpeğin ismini öğreneceği dönemi, süreyi uzatırken hem de köpek sahibinin işini oldukça zorlaştıracaktır. Köpeğinizin ismini öğrenme süresini hızlandırmak için köpeğinize isim verirken düşünmeniz gereken bazı noktalar vardır. Evcil hayvan isimleri sayfamızda da bu soruna dikkat çekmeye çalışmıştık.

Köpeğinize isim koyarken daha tecrübeli köpek sahiplerinden, farklı fikirleri olan insanlardan görüş almanın işinizi ne kadar kolaylaştıracağını tahmin bile edemezsiniz. Kullanıcılarımız arasında görüşlerinize uygun, zevkinize hizmet edecek bir isim sahibi köpeği olan birçok farklı üye sizi bekliyor olabilir. Tek yapmanız gereken doğru sayfada doğru şeyi aramak.

Köpeklere İsim Konurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir köpeğin ömür boyunca kullanacağı isme karar vermek çocuğunuza isim koymaktan farksızdır. Öylesine dikkat ve önem taşıyan bir durumdur ki köpek sahipleri günlerinin büyük bir kısmını yeni dostlarına isim arayarak geçirirler. Siz de böylesin büyük bir zaman israfına yenik düşmemek, harcadığınız zamana değecek bir isim bulmak için köpeklere isim konurken dikkat edilmesi gerekenleri dikkate almalısınız.

  • Köpeğin dış görünüşüne,
  • Köpeğin sağlık durumuna,
  • Köpeğinizin cinsine,
  • Sesli ve Sessiz harflere,
  • Kolay duyulabilir olmasına,
  • Kalabalık ortamlarda anlaşılmasına dikkat etmelisiniz.

Yavru köpek isimleri arasından seçeceğiniz bir ismi köpeğinize verdiğinizde köpeğinizin isme ne kadar çabuk alıştığını ve sevdiği görebileceksiniz. Köpeklere isim vermenin en zorlu sürecini atlatmaya çok yakın olduğunuza göre Petarkadaş ailesine katılarak köpeğinize yeni ismiyle bir profil oluşturabilir ve ileride sorma ihtimaliniz olan sorular için hazırlıklı olabilirsiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir