Koltuk Altı Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır? Hangi Yöntemler Tercih Edilir?

koltuk alti beyazlatma islemi nasil yapilir hangi yontemler tercih edilir 770x375 1
koltuk alti beyazlatma islemi nasil yapilir hangi yontemler tercih edilir 770x375 1

Koltuk Altı Beyazlatma Nedir? Ciltte bazı bölgeler cildin genel renginden farklı olarak koyu bir pigment üreterek kararmalara sebep olabilir. Özellikle yaz aylarında giyilen kıyafetlerin koltuk altını belirgin bir şekilde ortaya çıkarması, koltuk altı kararmasından şikâyetçi olanların özgüvenini zedeleyen bir durumdur.  Tam olarak bu noktada koltuk altı kararmalarını önleyen ve ortadan kaldıran bir işlem olan koltuk altı beyazlatma işlemi ortaya çıkmaktadır.

Koltuk altı beyazlatma işlemi ciltteki koyu renk üreten koltuk altı bölgesini cilt rengi ile eşitlemeyi amaçlamaktadır. Koltuk altı beyazlatma işlemi için en etkili ve hızlı sonuç veren yöntem ise lazer tedavisidir.  Bu işlemde thulium lazer uygulaması tercih edilmektedir.

Koltuk Altı Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır? 

Thulium lazer ile koyu renkli pigmenti oluşturan melanin hücresine yani lekenin olduğu bölgeye hasar veren bir dalga boyu ile ulaşılarak cilde hasar vermeden beyazlatma işlemi gerçekleştirilmektedir. Thulium lazer için bu noktada lekeye maksimum hasarı verirken cilde minimum hasar verdiğini söylemek mümkündür.

Thulium lazer ile yapılan koltuk altı beyazlatma işlemi lekelerin giderilmesini ve kararmaların yok edilmesini sağlarken aynı zamanda cildin parlamasına, gözeneklerin sıkılaşmasına ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Beyazlatma İşlemi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Koltuk altı beyazlatma işleminde uygulanacak Thulium lazer dozu, kişinin iyileşme sürecini belirlemektedir. Kararmanın miktarına göre uygulanan lazerin dozu sonucu eğer düşük dozda yapılan bir tedavi ise oluşan kızarıklık günlük hayatı etkilemeyecek düzeyde olup 1-2 saat içinde tamamen geçecektir. Eğer yüksek dozda bir lazer uygulaması yapılmış ise oluşan kızarıklık 3-4 gün içinde tamamen iyileşmektedir.

Koltuk altı beyazlatma lazer tedavisi günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir ağrıya yol açmaz. Yalnızca ciltte verilen doza bağlı olarak hafif kızarıklık oluşabilir ve hafif bir karıncalanma hissi yaşayabilirsiniz. Bu, işlemden sonra çoğunlukla dakikalar ve en fazla birkaç saat sürer. İşlemden hemen sonra normal aktivitelere devam edebilir ve doktorunuzun önerdiği ürünleri kullanabilirsiniz.

 

Koltuk Altı Beyazlatma İşlemi Sonuçları Ne Kadar Etkili?

İyileşme derecesi, kullanılan lazer ışın boyu ve cilt tipi gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak, yaklaşık 6 hafta sonra pigmentasyon görünümünde iyileşme görülmektedir.  Bunun nedeni ise parçalanmış pigmentli parçacıkların vücudun bağışıklık sistemi tarafından kademeli olarak emilmesidir.

Koltuk altı beyazlatma işlemi kararmaları yok ettiği gibi oluşacak kararmaları da en aza indirmektedir. Elbette kararmaların tekrar ettiği dönemler olacaktır. Örneğin yaz aylarında güneş ışığına maruz kalan cilt, kararmaların tekrarlaması için uygun bir ortam oluşturmaktadır. Koltuk altı beyazlatma işlemi yaptıran biri elbette yaptırmayan birine göre daha az etkilenecektir fakat yeniden doktoru ile görüşüp kararma miktarına göre işlemi tekrar ettirebilir.

Koltuk Altı Beyazlatma Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Tedavi edilen bölge iyileşinceye kadar ovulmaması ve bölgeye sürekli olarak dokunulmaması gerekir.  Thulium lazer uygulamasının yan etkileri oldukça az olduğu için hastayı günlük hayatından alıkoyacak bir etki taşımamaktadır.

İşlem sonrası dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise doktorun önerdiği ürünler dışında herhangi bir cilt ürünün kullanılmaması gerektiğidir. Cilt yenilemesini tamamlayana ve iyileşme süreci tamamen geçene dek doktorun önerdiği ürünler kullanılmalıdır.

Koltuk Altı Beyazlatma Fiyatları Neye Göre Belirlenir? – Eşit Cilt Tonu İle Hayata Daha Mutlu Bakın! 

Koltuk altı beyazlatma fiyatları uygulanan tedavinin yöntemine, cilt tipine, kararma ve lekelerin miktarına göre değişiklik göstermektedir. Hasta bahsi geçen özelliklerin yanında koltuk altı beyazlatma fiyatları konusuna etki eden özelliklerden seçeceği kliniğin ve doktorun deneyimini de göz önünde bulundurmalıdır. Kliniğin ve doktorun sektördeki deneyimi ve hasta takibi yapıyor olması koltuk altı beyazlatma fiyatları konusunda direkt olarak etki etmektedir. Bu noktada seçeceğiniz kliniği ve doktoru isteklerinizi ve beklentilerinizi en iyi şekilde analiz edip etmemesine ve kliniğin, yapılacak işlemleri en yüksek kalitede yapıyor olmasına dikkat ederek seçmelisiniz.  Koltuk altı beyazlatma işlemi yaptırmak isteyen hasta beyazlatma işlemini hangi yöntem ile yaptırmak durumunda kalırsa kalsın her durumda hastanın en güvenilir yöntemler ve işlemler uygulanarak süreci atlatması sağlanmalıdır.

Tedavi yöntemine, ciltteki kararma ve leke miktarına, cilt tipine göre uygun tercihler yapılmalı ve hasta hem fiziksel hem de psikolojik olarak koltuk altı beyazlatma işlemine en iyi şekilde hazırlanmalıdır. Bu şartları sağlayan ve hastanın işlem öncesi ve sonrası takibini yapan doktor ve klinikler, koltuk altı beyazlatma fiyatları konusunda yetersiz sayılan kliniklere göre fiyatlarını farklı tutmaktadır.  Ayrıca koltuk altı beyazlatma fiyatları, Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde açıkça verilmemektedir.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

 

Koltuk Altı Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır? Hangi Yöntemler Tercih Edilir?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Gecesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!