Kızlar Soruyor ‘Yılın Enleri’ni Seçti!

Kızlar Soruyor ‘Yılın Enleri’ni Seçti!
Kızlar Soruyor ‘Yılın Enleri’ni Seçti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KizlarSoruyorda Yılın Enleri Belli Oldu! Ayda 15 milyondan fazla ziyaretçi sayısıyla gündemi belirleyen KizlarSoruyor, Türkiye’nin nabzını tutmaya devam ediyor. Kızlar Soruyor ‘Yılın Enleri’ni Seçti!. Kadın, erkek tüm ziyaretçilerin hayata dair her konuda birbirlerine yardım etmek ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldiği sosyal etkileşim ve topluluk platformu KizlarSoruyor tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen, “KizlarSoruyor Yılın En’leri” anketlerinde sonuçlar belli oldu. Toplam 410.414 kişinin oy kullandığı anketlerin sonuçları oldukça çarpıcı!

Kızlar Soruyor ‘Yılın Enleri’ni Seçti!

KizlarSoruyor Yılın En İyi Dizi Çifti : Cemre Baysel & Aytaç Şaşmaz

İzleyenleri gerçek bir çift olduklarına inandıran, uyumlarıyla  gönüllerde taht kuran, yapımcıların gözbebeği, keşke gerçek çift olsalar dedirten, izleyenlerin birbirlerine en çok yakıştırdıkları dizi çifti Cemre Baysel ve Aytaç Şaşmaz oldu. İkili dizileri final yapmış olmasına rağmen, hem geçen senenin favori çifti Hande Erçel ve Kerem Bürsin’i tahtından etti, hem de oyların %43’ünü alarak onları takip eden Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz’u (Ada Masalı) geçti. ‘Baht Oyunu’ dizisinin başarılı oyuncuları Cemre Baysel ve Aytaç Şaşmaz, toplam 363.349 kişinin oy kullandığı ankette 131.190 kadın ve 40.729 erkeğin oyuyla, 171.919 kişinin oyunu kazanarak birinci oldu.

KizlarSoruyor Yılın En İyi Kadın Oyuncusu: Ayça Ayşin Turan

Oyunculuğuyla kendine hayran bırakan, güzelliğiyle gözlere, yeteneğiyle kalplere hitap eden, her oynadığı karakterde Oscarlık oyunculuk sergileyen Ada Masalı dizisinden Ayça Ayşin Turan 2021’in En İyi Kadın Oyuncusu oldu.

Burcu Biricik, Pınar Deniz, Melis Sezen, Eda Ece, Merve Dizdar ve Miray Daner gibi iddialı isimleri geride bırakan Ayça; 11.016 kişinin oy kullandığı ankette, 6.400 kadın ve 2.276 erkekten toplam 8.676 oy aldı ve %79’luk oy oranıyla diğer adayları ezip geçti!

KizlarSoruyor Yılın En İyi Erkek Oyuncusu: Alp Navruz

Canlandırdığı karakterin kişiliği, dizideki hayatının gerçek olduğuna izleyiciyi inandıran; ‘yardıma ihtiyacım var!’ dese ekrana elimizi uzattıracak, izleyicileri her bölümde peşinden koşturan Alp Navruz 2021’in En İyi Erkek Oyuncusu seçildi!

Reytinglerde zirvelerde yer alan, sosyal medyada her anı haber olan, işini aşkla yapıp bu aşkı ekranlara yansıtan, muhteşem oyunculuğu karşısında büyülendiğimiz Alp Navruz ‘Ada Masalı’ dizisinde canlandırdığı Poyraz karakteri ile  14.180 kişinin oy kullandığı ankette, 6.440’ı kadın ve 1.520’si erkek toplam 7.960 oy alarak, oyların %56’sına sahip olduğundan anketin birincisi oldu. En yakın takipçisi Hercai dizisinden Akın Akınözü %23 oy toplarken, onu %9 oyla Son Yaz dizisinden Alperen Duymaz takip etti.

KizlarSoruyor 2021’in En İyi TV Dizisi: Yargı (Kanal D)

Genç yaşlı demeden herkesi ekrana hayran hayran baktıran, tüm yayın günlerinde sosyal medya ve basını kasıp kavuran, kahramanları idolleştirilen, ağlattı mı gözleri kanatıp, güldürdü mü yüzlere yeni kırışıklar ekleyen, her bölümü iple çekilen “Yılın En İyi TV Dizi”sini yine KizlarSoruyor belirledi.

Hikayesiyle kalpleri, karakterleriyle aklı, oyuncularıyla gözleri şenlendiren Yargı, ”2021’in En İyi TV Dizisi” oldu. Oyların % 26’sını alarak, oyların %24’ünü toplayan Yasak Elma’yı geride bırakmayı başaran Yargı dizisi oldu. Gönül Dağı (TRT 1), Kardeşlerim (ATV) ve Teşkilat (TRT 1) %13 eşit oy oranıyla üçüncü olurken, onları Camdaki Kız (Kanal D) %11 oy oranı ile takip etti.

KizlarSoruyor Yılın En İyi Online Dizisi: Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi (Blu TV)

Yayına gireceğine dair haber alanlara online üyelik açtıran, zamanın nasıl geçtiğini unutturup tüm planları alt üst eden, bir sezonu soluksuz izlenen, hastası olunan ünlüleri saat – gün fark etmeksizin reklamsız izlettiren Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi “2021’in En İyi Online Dizisi” seçildi.

Hikayesiyle “Keşke ben de kahramanlarından biri olsaydım” dedirten BluTV’nin Saygı’sı oyların %33’ünü alırken,  onu %25’le Netflix dizisi Aşk 101, %13’le yine bir Netflix dizisi olan Bir Başkadır izledi. Onları %11 oy toplayan Netflix’in çok konuşulan bir diğer dizisi Fatma takip ederken, Exxen’in Leyla ile Mecnun’u %12, Blu TV’nin bir başka yapımı İlk ve Son ve Gain’in 10 Bin Adım’ı %3 oyda kaldı!

KizlarSoruyor Yılın En İyi Şarkısı: Edis – Martılar!

Asla dinlemekten yorulunmayan, sokakta yürürken dükkanlarda, gece uyurken zihninde oynatılan Edis’in Martılar şarkısı “Yılın En İyi Şarkısı” seçildi!

Edis’le Sefo, En İyi Şarkı için başa baş yarıştılar, kazanan Edis oldu. Edis Martılar şarkısı ile oyların %39’unu toplarken, Sefo’nun Bilmem mi şarkısı %37 oy oranıyla ikinci sıraya yerleşti. Onları %12’lik eşit oy oranları ile Tuğba Yurt’un Benim O ve Ece Mumay’ın Peri şarkıları takip etti.

KizlarSoruyor Yılın En İyi YouTube Fenomeni: Barış Özcan

Haftalık videosunun bildirim sesi heyecanla beklenen, konsept videolarıyla kalitenin öz evladı imajı yaratan, like butonunu çökerterek kalplerin YouTuber’ı olan Barış Özcan, “2021’in En İyi YouTube Fenomeni” oldu.

Eğitimden bilime, teknolojiden oyuna birçok farklı alanda video içeriği üreten, her videosu trendler listesine girmeyi başaran, dünyaca ünlü YouTuberlara fark atan, trend videolarının hastası olunan Barış Özcan %33 oy ortalamasıyla anketin kazananı oldu! Barış Özcan’ı, Noluyo Ya ¿ %21, Betül Çakmak %14, Barış G %11, Meryem Can %10, Merve Özkaynak %7 ve TeknoSeyir %4 oyla takip etti.

KizlarSoruyor Yılın En İyi Instagram Fenomeni: Aykut Elmas

Sosyal medyada her paylaşımı merak uyandıran, Instagram’ın tapusunu verseler hakkıdır denilecek, markaların işbirliği yapmak için binbir dil döktükleri, story ve reelslerini kaçırmamak için bildirimleri açtıran Aykut Elmas “2021’in En İyi Instagram Fenomeni” oldu!

Oynadığı skeçlerle takipçi sayısını artıran Aykut Elmas oyların %30’unu alırken, onu takip eden Elvin Levinler %24, Berk Keklik ise %14 oy alabildi. Oy dağılımında bu üç ismi Ala Tokel, Rachel Araz Kiresepi, Damla Altun ve Burak Altındağ takip etti.

KizlarSoruyor Yılın En İyi TikTok Fenomeni: Yeliz Korkmaz

Ürettikleri viral videolarla milyonlarca izlenme alan, yarattıkları akımlar TikTok’ta başlasa da tüm sosyal medyaya yayılan, fenomen üretim merkezi, sosyal medya er meydanı TikTok’un en iyisi Yeliz Korkmaz oldu.

Yeliz Korkmaz oyların %66’sını toplayarak kendisini takip eden Ceren Morova, Ümran Avcu, Mert Sarıc, Nursema Altuntaş, Melis Fis ve Hamza İbaç gibi meslektaşlarına büyük fark attı.

KizlarSoruyor Yılın En İyi Sporcusu: Mete Gazoz

Bayrağımızı dalgalandıran, milli marşımızı okutan, göğsündeki madalyalarla hepimizi gururlandıran Mete Gazoz, “Yılın En İyi Sporcusu” oldu.

Busenaz Sürmeneli (Boks), Eda Erdem (Voleybol), Ayşe Begüm Onbaşı (Jimnastik), Burak Yılmaz (Futbol) ve Şahika Ercüment (Serbest Dalış) ile yarıştığı ankette oyların %48’ini toplayan Mete Gazoz, anketin de kazananı oldu.

İşte merakla beklenen KizlarSoruyor Yılın Enleri kazananlar tam liste; 

Yılın En İyi Şarkısı                 Martılar (Edis)

Yılın En İyi Online Dizisi             Saygı – BEÇD (BluTV)

Yılın En İyi Dizisi                  Yargı (Kanal D)

Yılın En İyi Kadın Oyuncusu         Ayça Ayşin Turan – (Ada Masalı)

Yılın En İyi Erkek Oyuncusu          Alp Navruz – (Ada Masalı)

Yılın En Yakışan Dizi Çifti             Cemre Baysel & Aytaç Şaşmaz (Baht Oyunu)

Yılın En İyi Sporcusu             Mete Gazoz (Okçuluk)

Yılın En İyi TikTok Fenomeni         semiraminta – Yeliz Korkmaz

Yılın En İyi Instagram Fenomeni     Aykut Elmas

Yılın En İyi Youtube Fenomeni        Barış Özcan

KizlarSoruyor hakkında:

Kadınların ve erkeklerin hayata dair her konuda birbirlerine soru sormak, yardım etmek ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldiği topluluk platformu KizlarSoruyor yine aynı ekip tarafından ABD’de kurulan GirlsAskGuys platformunun Türkçe versiyonudur. Platformda kadın ve erkeklerin birbirlerine yönlendirdikleri soru/görüş bölümlerinin yanı sıra aşk ilişkilerinden alışverişe, sağlıktan güzelliğe pek çok konuda zengin içerikler ve anketler üyelerin katılımıyla hazırlanıyor. Sitede ayrıca ünlü isimlerin KizlarSoruyor üyelerinin sorularını yanıtladığı özel röportajlar ve canlı yayınlar yer alıyor.

  • KizlarSoruyor’da aylık 15 milyon tekil ziyaretçi  60 milyon sayfa görüntülüyor
  • 150 bin günlük paylaşım
  • %65 i 18-34 yaş aralığında Y ve millenial kuşağı
  • %56 kadın, %44 erkek kullanıcı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir