İDSO DenizBank Konserleri – 07 Kasım 2022 Konseri

İDSO DenizBank Konserleri’nde 2022 Yılının İlk Konseri İstanbul AKM’de İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI DENİZBANK KONSERLERİ; YENİ YILA İSTANBUL ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ İLE “MERHABA” DİYECEK

İDSO DenizBank Konserleri - 07 Kasım 2022 Konseri
İDSO DenizBank Konserleri - 07 Kasım 2022 Konseri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İDSO DenizBank Konserleri’nde yeni yılın ilk konseri07 Ocak 2022 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanındaki orkestralarla çalışan Hollandalı şef Josef Suilen’in yöneteceği konserde, “Violoncello da Spalla” (*) adındaki yaylı çalgıyı ustalıkla çalan Rus müzisyen Sergey Malov, dinleyicileri pek bilinmeyen bir enstrümanın tınısıyla tanıştıracak. 

Yılın ilk İDSO DenizBank Konseri, rengarenk geçecek 2022 konserlerinin de ipuçlarını veriyor. Friedrich Gulda’nın “Viyolonsel Konçertosu”; rocktan polkaya, menuetten caza birçok tınıyı harmanlayarak sürprizli bir performansı garantiliyor. Konser programında yer alan, müziğin dahi çocuğu Mozart’ın ve tüm müzik tarihinin tartışmasız başyapıtlarından biri olarak kabul edilen “41. Senfoni”nin de sanatseverlere unutulmaz dakikalar yaşatması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir