‘Geleceğini kuran genç kadınlar’ projesi tanıtıldı

gelecegini kuran genc kadinlar projesi tanitildi 770x375 1
gelecegini kuran genc kadinlar projesi tanitildi 770x375 1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde, UNDP ve Sabancı Vakfı destekleriyle 18-29 yaş arasındaki genç kadınların güçlenmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi” tanıtıldı.

İSTANBUL (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı destekleriyle ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) 18-29 yaş arasındaki genç kadınların güçlenmelerini, toplumsal ve ekonomik hayata aktif katılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi” tanıtıldı.

Programda konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bakanlık olarak gerek hizmet ve projelerde gerek paydaş olarak yer aldıkları çalışmalarda her alanda kadınların statüsünün yükseltilmesi ve toplumsal konumlarının güçlendirilmesi için çalıştıklarını belirtti. Bakan Yanık, “18-29 yaş arasındaki genç kadınlar, bizim için gerçekten bir hazine değeri taşıyor” dedi.

Bakan Yanık, “NEET, kavram olarak cesareti kırılmış gençlerin yanı sıra, hastalık, engellilik, bakım sorumluluğu ve ev işlerine katılma gibi istem dışı nedenlerle ekonomik olarak aktif olmayan bireyleri de kapsıyor. Biz, nüfusunun yaklaşık üçte biri 18 yaş altı olan dinamik bir nüfusa sahibiz. Türkiye olarak en önemli zenginliğimiz insan kaynağımız. Birçok alanda nitelikli insan kaynağımızın avantajlarını da yaşıyoruz” diye konuştu.

‘Geleceğini kuran genç kadınlar’ projesi tanıtıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Gecesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!