En Çok Kullanılan Whatsapp Emojileri ve Anlamları

en cok kullanilan whatsapp emojileri ve anlamlari
en cok kullanilan whatsapp emojileri ve anlamlari

En çok kullanılan WhatsApp emojileri ve anlamları başlığı altında, neredeyse hergün sıklıkla kullandığımız emojilerin ne anlamlara geldiğinden bahsettik. Özellikle bazı emojilerin bilinenden çok farklı anlamlar içermesi, karşımıza ilginç sonuçların çıkmasına neden oldu.

En Çok Kullanılan Whatsapp Emojileri ve Anlamları Neler?

En popüler WhatsApp emojileri ve anlamları aşağıdadır. Listemizde daha çok anlamı tam karşılığını bulan ifadeler yerine, en çok kullanılanlar arasında farklı olanlara değindik.

Kalp Gözlü Gülen Yüz

Bu emoji tam olarak aşkı anlatan bir ifadedir. Özellikle samimiyetle bağlılığı, âşık olmayı anlatmak için kullanılır.

Yıldız Gözlü Gülen Yüz

Gözlerde mavi büyük yıldız olan gülen yüz ifadesi ise, bir başarının anlatılması veya şaşkınlık ifadesi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Etkileyici bulunan fikirler ve işler için bu ifade sıklıkla kullanılır.

Ters Dönmüş Gülümseme

En çok kullanılan WhatsApp emojileri ve anlamları denildiğinde fazlaca merak edilen emojilerden biridir. Bu aslında doğal bir gülümseme anlamı taşımayıp, konu hakkında alaycı bir yaklaşımı ve ironi yapmayı ifade eder.

Kafasında Mavi Daire Bulunan Gülen Yüz

Bu emoji ise kendinden emin olmayı, memnuniyeti ve iyiliği anlatmak için kullanılır. Ayrıca meleksi bir yaklaşımı ifade ettiği de bilinmektedir.

Gülen Pembe Yanaklı Surat Üzerinde Üç Kalp Emojisi

Aşkı ifade etse de daha çok kadınların yaygın olarak kullanmış oldukları bir ifadedir. Aşk kadar sevecen duyguları ve yaklaşımı da ifade ettiği için genel olarak bu manalara gelen her şey için kullanılabilir.

Göz Üzerinde Tek Mavi Damlalı Sırıtan Yüz Emojisi

Bu emoji bir gülme olarak algılansa da esasen tam tersi şeyleri ifade eder. Kişinin bazı şeylerden rahatsızlık duyduğunu, gerginlik gibi negatif duyguların bir ifadesi olarak tanımlanmaktadır.

Tek Damlalı Gülümseyen Emoji

Karşı tarafa duyulan minnettarlığın yanı sıra, herhangi bir şeyden dolayı mutlu olduğunu, sorunların geçtiğini ve bunlar için sevinç duymayı ifade etmektedir.

Dili ve Gözlerinde Dolar İşareti Olan Emoji

Para kazanmayı ve daha çok maddiyat istemeyi ifade eder. Ayrıca kişinin iyi bir maddiyat kazandığını da anlatmak için gönderebileceği ifadelerden biridir.

Gülümsemeyle Sarılan Yüz İfadesi

Karşı tarafa duyulan minneti ve teşekkürü ifade etmek için yaygın olarak kullanılır.

Eliyle Ağzını Kapatarak Gülümseyen Emoji

Bu emoji ise haylazlığı daha çok ifade den işaretlerden biridir. Bazı durumlarda kişiyi veya konuyu hafif dalgaya almak için de kullanılmaktadır.

Düşünen Yüz Emojisi

Adından da anlaşılacağı üzere, kişi karşı tarafın veya kendi anlattığı bir şey hakkında düşündüğünü ifade eder. Kendisinin sormuş olduğu soruya henüz cevap alamamış olması durumunda da bunu kullanması mümkündür.

Tek Kaşı Kalkık Yüz Emojisi

Kişinin karşı tarafa ya da konuya şüpheli bir yaklaşım içerisinde olduğunu gösterir. Ayrıca gözüm üzerinde demenin de bir başka yoludur.

En çok kullanılan Whatsapp emojileri ve anlamları hakkında söylemek istediklerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

 

En Çok Kullanılan Whatsapp Emojileri ve Anlamları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Gecesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!