Alışveriş merkezlerinde kripto para mağazaları açılıyor

3 trilyon doları aşan küresel kripto para piyasasının öncü b--chain POS teknolojileri üreticisi Pundi X’in Türkiye resmi distribütörü OVO Dijital Servisler A.Ş. kurduğu bayilik modeli ile 3 ay gibi kısa bir sürede Sirkeci, Kapalıçarşı, Marmara Park AVM kripto para bürolarını açarak alanında lider konuma yükseliyor. Pundi X Türkiye’de farklı şehirlerde 100 kripto mağaza bayiliği verecek.

Alışveriş merkezlerinde kripto para mağazaları açılıyor
Alışveriş merkezlerinde kripto para mağazaları açılıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alışveriş merkezlerinde kripto para mağazaları açılıyor. Pundi X kripto para mağazaları hızla artıyor. 100 Pundi X kripto para bayiliği verilecek. Kripto para büroları popüler olmaya başladı. Pundi X Türkiye kripto mağaza bayiliğine rekor başvuru.

Dünyada kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Hızla büyüyen pazarda yeni girişimler ve iş fırsatları oluşuyor. 2021 yılında dünyada en hızlı büyüyen iş modelleri arasında ise NFT mağazaları ve kripto para büroları yer alıyor. Birçok şehirde döviz bürosu benzeri kripto para büroları açılıyor. Türkiye’de değişime çabuk  ayak uyduran ülkeler arasında ve sadece İstanbul’da 20’den fazla fiziksel kripto para ofisi  bulunuyor.

Yatırımcıların güvenle kripto para alıp satabildiği fiziksel kripto exchange pazarının lideri ise bayilik ağı ile büyüyen Pundi X Türkiye. Şirket, kripto para mağazası açmak isteyen yatırımcılarına anahtar teslim mağaza ile beraber dünyanın ilk b–chain POS teknolojisini sağlıyor. Pundi X Türkiye bayileri müşterilerine birçok farklı kripto paranın al sat işlemini hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabiliyor. Pundi X kurucu ortağı ve  CEO’su Zac Cheah, ”Para Borsasının Geleceği” yorumu ile bugün her yerde görmeye alışkın olduğumuz döviz büroları gibi, Pundi X kripto para ofislerinin dünya genelinde yaygınlaşacağı sinyalini verdi.  Zac Cheah sözlerinde “Türkiye, XPOS kolaylaştırıcı teknolojisi ile fiziki kripto mağazalarını hayata geçirdiğimiz ilk ülke oldu. Dünyanın her yerindeki işletmeler için yeni bir kullanım alanı oluşuyor.” dedi.

Türkiye’nin ilk kripto kiosku Marmara Park AVM’de 

Ece Türkiye’nin yatırımcısı olduğu Marmara Park AVM’de Türkiye’nin ilk kripto para kiosku Pundi X Türkiye tarafından açıldı. Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan OVO Dijital Servisler Genel Müdürü Hakan Akyüz, “Türkiye’de 450 AVM var ve hepsinde bir döviz bürosu var. Fakat Türkiye’de yaşayan yabancılar ve turistler yanlarında dövizden çok kripto para taşıyorlar. Biz de bu noktada sağladığımız hizmetle hem ekonomiye büyük katkıda bulunuyoruz hem de kripto para ticareti yapmak isteyenler için borsayı ayaklarına getiriyoruz. Bir gün her alışveriş merkezinde ve havaalanında bir kripto para ofisi göreceğiz” dedi.

100 Pundi X kripto para bayiliği verilecek

Yeni açılacak Pundi X kripto mağazaları hakkında bilgi veren Hakan Akyüz, “Bayilerimiz ile anlaşmalarını yaptığımız 25 mağaza açılışını 2022’nin mart ayına kadar tamamlayacağız. 2022 yılı sonuna kadar belirlenen kotanın 100 bayi ile sınırlı olduğunu belirterek başvuruları pundixturkiye.com internet sitemizden alıyoruz” dedi.

Merkez Bankası Dijital Türk Lirası (CBDC) Projesi’ni yakından takip ediyoruz”

Dünyada birçok ülkenin kendi dijital para birimini oluşturma aşamasında olduğu bir dönemden geçtiğimizi belirten Hakan Akyüz konuyu şu sözlerle değerlendirdi: “TCMB da Dijital Türk Lirası’nın AR-GE aşamalarına Aselsan, Havelsan ve Tubitak’ın da dahil olduğu bir platform kurarak başladı. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde finansal teknolojiler alanında ezberlerimizi bozan gelişmeler yaşayacağımızı düşünüyorum. Bu konuda her ülkenin dijital para (CBDC) çalışmaları farklı. Sınır ötesi para transferi için altyapı kurmaya çalışan ülkeler olduğu gibi Çin gibi tamamen dijitalleşen örnekler de mevcut. Pundi X uçtan uca sağladığı özelleştirilebilir blok zincir tabanlı çözümleri ile Merkez Bankalarının Dijital Para (CBDC) projelerine hizmet sunuyor. Dijital Türk Lirası geliştirme sürecini de yakından takip ediyoruz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir